Wraz z nastaniem chłodnych dni zmienia się u Bobo również jego dieta. W tym czasie wybieram dla niego karmę treściwszą i wzbogaconą o odżywcze składniki. Po ostatnich nietolerancjach pokarmowych Bobo zdecydowałam się na karmę Brit Care Salmon & Potato. Posiada bogaty naturalny skład-ziemniaki, które przedłużają poczucie sytości. Mięso łososia jest odżywcze, zawiera cenne kwasy tłuszczowe Omega-3 niezbędne zwłaszcza w zimowej porze roku, zapewniające piękną, błyszczącą sierść naszego pupila. Karma została stworzona ze składników wpływających na poprawę witalności psów ras małych i średnich, czyli w sam raz dla Bobo 🙂 Ponadto karma Brit Care zawiera w składzie glukozaminy i chondroityny, składniki wpływające na mocne i zdrowe stawy. Producent zapewnia wspaniały smak karmy, Bobo nowa karma smakuje, zjada wszystko w chwilę. Z poprzednią karmą jaką jadł było trochę inaczej.

Jeśli chodzi o przysmaki to również wybrałam coś rybnego – przysmak MACED suszona rybka z kurczakiem. Przydaje się w codziennych zabawach, szkoleniach i na spacerach. Naturalna przekąska dostępna jest w postaci małych suszonych szprotek owiniętych dodatkowo kurczakiem. Przysmak stanowi uzupełnienie codziennej diety psa. Jakie ma właściwości? Kurczak to źródło lekkiego, łatwo przyswajalnego białka, niezbędnego w funkcjonowaniu pieska. Z kolei szprotki to bogate źródło kwasów tłuszczowych Omega-3 i -6, które odgrywają bardzo ważną rolę, pozytywnie wpływają na skórę i sierść.

Co jeszcze można zmienić na jesień? Z pewnością po większym wysiłku, można wspomagać psa podając mu trochę miodu do miski z wodą. Przyśpiesza to regenerację organizmu zwłaszcza po intensywnym wysiłku. Nastanie chłodnych dni to nie powód to rezygnacji z długich spacerów. Mimo, że pogoda coraz mniej jest sprzyjająca to codzienne nawyki jak wychodzenie na zewnątrz, wspólne zabawy, pomaga psu zachować witalność i dobrą kondycję. Należy pamiętać, że w czasie ujemnych temperatur nasz piesek również może potrzebować dodatkowego okrycia. Sportowe ubranka dla psów doskonale zdadzą egzamin podczas mrozów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>