Suwalszczyzna z Suwałkami na czele – to wypada sprawdzić!
Nudy nie odnajdziesz w tym miejscu Polski, za to nieskończenie długą listę inspiracji na małe i wielkie wyprawy. Suwałki to szczególne miejsce na mapie Polski, do jakiego należałoby się wybrać choć raz, aby przekonać się o uroku tego miasta osobiście. Czas w związku z tym bliżej zerknąć na Suwalszczyznę, jaka może stać się Twoją weekendową inspiracją na dodatkowy wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co powinieneś wiedzieć o Suwałkach?
Jeśli zwiedzasz województwo podlaskie – powinieneś zobaczyć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce i stanowią siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod koniec XVII wieku można było odkryć pierwsze wzmianki o Suwałkach, zatem nie jest to bardzo wiekowe miasto, ale na pewno interesujące.
Obecnie miasto liczy sobie prawie że 70 tysięcy współlokatorów. Rozkwita pod względem kultury, ekonomii i edukacji. Mieszka się tu odpowiednio, o czym dowodzą interesujące wydarzenia i newsy, z jakimi można się zaznajomić z pomocą miejscowego portalu http://suwalki.net.pl . To wybitnie wyśmienity portal dla wszystkich zaciekawionych autentycznym obliczem Suwałk.

Polski Biegun północny, czyli dlaczego Suwałki są tak fenomenalne?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz więcej turystów – oraz to nie tylko z Polski. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy oraz ubóstwia spędzać wolny czas w pięknych okolicznościach natury – będzie rad. Suwałki, a w następstwie tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w samej rzeczy interesującym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące i parne lata,
  • mroźne i długie zimy.

Sama aura jest dopiero zapowiedzią do tego, jak niezmiernie wolno odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy historii, bo przygraniczne położenie tego miasta sprzyja historycznej różnorodności.
Suwalszczyzna – to musisz ujrzeć na własne oczy!
Suwalszczyzna to rewelacyjna pozycja urlopowa dla każdego, kto nie uwielbia nudy na wakacjach. Bez względu na to, czy bardziej intryguje Cię aktywny odpoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeśli poszukujesz więcej wiadomości przed rezerwacją noclegu – warto spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Wszystko, co chcesz wiedzieć – w jednym miejscu!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • imprezy kulturalne i sportowe,
  • liczne wystawy oraz muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca szacunek,
  • wyśmienite zaplecze kuchni regionalnej,
  • gigantyczne zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z w najwyższym stopniu interesujących punktów na mapie Suwalszczyzny jest zalew Arkadia. To 11 hektarów przestrzeni wody, gdzie można spędzić ściśle mówiąc miło czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dzisiaj wolno odkryć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tu tłumnie, jednakowoż oraz spokojnie – warto przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Należy niemniej jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy również ma w sobie w samej rzeczy mnóstwo wdzięku. Ewidentnie to jedynie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *