Wybór wysokiej jakości karmy wpływa nie tylko na ogólną kondycję psa. Dobra przyswajalność składników odżywczych wraz z regularnym treningiem wpływa na budowę odpowiedniej masy mięśniowej. Dobra sucha karma wpływa również na zdrowie zębów, nie powoduje osadzania się kamienia nazębnego. Co jednak w sytuacji kiedy podawana jest psu wysokiej jakości karma, a kamień na zębach mimo to się pojawia? Małe rasy psów jak York czy jak mój Bobo mają tendencję do pojawiania się kamienia nazębnego. W tej sytuacji ważne jest podawać psu również zdrowe przysmaki. Są to mi.n. dbające o zdrowe zęby jak marchewki, ale również i gryzaki do zabawy.

W sytuacji kiedy naturalne metody nie pomagają podajmy psu bardziej wyspecjalizowanych preparatów. Regularne mycie zębów psa przeznaczoną do tego celu pastą jest bardzo ważne pomaga zachować prawidłową higienę, chroni przed chorobami dziąseł. Zaniechanie wszelkich działań prowadzi nie tylko do chorób związanych z przyzębiem. Widoczny na zębach kamień może mieć wpływ na funkcjonowanie wątroby psa. Bobo dostaje dobrą karmę Brit Care, ale jednocześnie myje mu regularnie zęby pastą dla psów. Pomocna jest specjalna szczoteczka do mycia zębów ułatwiająca dokładne wyczyszczenie psiego uzębienia. Przy odrobinie regularności nasz pies będzie nie tylko zachwycał mocnymi i białymi zębami, ale i dobrą kondycją.

Co w sytuacji kiedy kamień jednak pojawi się u naszego pieska? Jeśli kamień jest niewielki i mało widoczny to zakupmy specjalny preparat usuwający kamień i samodzielnie zaaplikować na psie ząbki. W sytuacji gdy kamienia jest sporo, konieczna jest wizyta u weterynarza i zastosowanie zabiegów rozbijających kamień. W zależności od stanu zębów weterynarz zaleci odpowiednią pielęgnację w domu. Wskazane może być również uzupełnienie diety.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>