Każdy kto jest właścicielem tej rasy wie, że Jacki to raczej bezproblemowe psy. Ich sierść jest krótka, gładka, dość sztywna i podatna na linienie. Jednak przy dość aktywnym trybie życia jakie prowadzi Bobo. Częstych spacerach z atrakcjami takimi jak wykąpie się w kałuży. Czy wytarzam się w czymś super dla mnie pachnącym, ale nie koniecznie dla Ciebie. “Zejdę tylko napić się wody w rzece, ale postaram się nie ubrudzić łap. Albo jednak pobiegam trochę w tym błocie 😉 .

Te i inne sytuacje powodują, że Bobo z racji tego, że mieszka w domu. Musi być kąpany częściej niż dwa razy do roku 🙂 Zazwyczaj wybieram łagodny szampon dla psów lub szare mydło, które jest delikatne dla skóry i dobrze zmywa wszelki brud. Bobo nosi obrożę przeciw kleszczom i innym insektom, dlatego nie wymaga specjalnych szamponów. Od czasu do czasu nakładam na sierść odżywkę. Nie można jej jednak często nakładać, ponieważ może powodować uczulenia i podrażnienia skóry psa.

Drugą istotną kwestią pielęgnując sierść Russelów jest regularne wyczesywanie sierści, które wypadnie prędzej czy później. Jeśli ktoś nie preferuje białej sierści na meblach w domu, powinien przyzwyczaić swojego psa do częstych zabiegów czesania. Jeśli pies nie lubi trymerów, szczotek, warto zakupić specjalną rękawicę z gumowymi wypustkami do masażu i wyczesywanie jednocześnie sierści.

Warto pamiętać, że właściwie dobrana karma zapewnia gładką, błyszczącą sierść naszego pupila. Brak składników odżywczych sprawia, że staje się matowa i podatna na wypadanie. Zdrowy włos psa powinien być sprężysty, i gładki w dotyku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>