Jakim sposobem rozpocząć przygodę z tuningiem aut?
Podniesienie mocy oraz aspektów jezdnych pojazdu to częste oczekiwania zapalonych entuzjastów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a wyniki tej modyfikacji będą zauważalne nie wyłącznie na wykresie z hamowni, jednak też podczas jazdy autem, jaki da konsumentowi nowe możliwości.

Do jakiej mocy wolno podwyższyć parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Chociaż możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są niesłychanie kolosalne, nie wiąże się to jednak z rozsądkiem. Choć mocy przenigdy za mało, należy liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik może ulec zniszczeniu. Żeby modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności należy sprawić obecną wydajność i sprawność silnika. Jeśli są jakiekolwiek usterki, należy je wykreślić, po czym po raz kolejny sprawić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy profesjonalista powinien dopiero dzisiaj przejść do rzeczy oraz precyzyjnie zwiększyć moc silnika w taki sposób, aby nie był on nadto przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu ciągle jest nadmiernie niska?

Jeżeli konsumentowi nie starczy zwiększenie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne ponadprogramowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wtenczas możliwości pracy napędu będą wyższe. Zatem ekspert będzie w stanie podnieść moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Trzeba jednak nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść też jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik chce o wiele podwyższyć jego moc, ma obowiązek liczyć się też z akcesoryjnymi kosztami powstającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy także klocków.

Co daje chiptuning?

Wzrost mocy pojazdu to większa dynamika i poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje pokaźniejsze bezpieczeństwo chociażby podczas wyprzedzania, jakie to trzeba wykonać jak najszybciej. Pomocnym plusem tej modyfikacji jest także szansę rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post