6 NOWYCH UTWORóW

Autor Wiadomość

Louen (Gość)

Niedziela, 22 Kwiecień 2007 09:36:57

6 NOWYCH UTWORóW

Wyjątkowo tajemniczy BoBo w tym roku i czasem tak ważne wydarzenia mają miejsce zupełnie nagle. Ogólnie: utowry są super! Moja teoria, że każdy kolejny album jest jeszcze lepszy od poprzedniego się znowu sprawdziła.<br><br>Więc zaczynamy:<br><br>1) <b> Because Of You </b> : świetnie oddaje ewolucje DJ'a BoBo: delikatne symfoniczne dźwięki i pop-dancowy wokal przechodzi w dynamiczny pop-symfoniczny pop, z typowo musicalowymi dźwiękami i mocnymi, męskimi chórkami.<br><br>2) <b> Rock The Night </b> : przypomina zupełnie zespoły rockowe lat 80tych, bardzo dynamiczne i do tego bardzo przyjemny wstęp symfoniczny.<br><br>3) <b> We Gotta Hold On You </b> : bardzo przyjemna ballada, w nowoczesnej konwencji, połączenie świetnych gitar akustycznych oraz sekcji smyczkowej; brawo dla BoBka za wokal...kobiecy, pastelowy wokal oraz soulowe chórki także znakomite. Świetny utwór.<br><br>4) <b> We Are What We Are </b> : murowany faworyt wszystkich miłośników dawniejszego stylu DJ'a BoBo. Niezwykle melodyjna kompozycja pop-dancowa i nowatorski chórek dziecięcy. Całość także w wampirycznej atmosferze<br><br>5 <b> Dangerous </b> Utwór tytułem oczywiście odsyła do Michaela Jacksona; brzmieniem przypomina Jeanette "Rock My Life". Prawdopodobnie ten utwór właśnie będzie otwierał nowy show <b> Vampires Alive </b> -sądze tak słysząc intro. Mocne, musicalowe chórki świetnie dopełniają całość <br><br>6. <b> The Last Vampire </b> t Jedyny utwór, co do którego mam mieszany uczucia: świetny wstęp, ale wokal dość banalny...i tekst nie do przyjęcia: straszny recycling...Być może lepiej wypadnie w całości.<br><br> Ogólnie: znakomita prezentacja! Jestem pewien, że Vampires, a potem wydany 2 album Vapires Alive (maj 2008) będą znakomite!

maku (Gość)

Niedziela, 22 Kwiecień 2007 11:30:45

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

powiem że najlepiej podoba mi się ''becouse of you'' bardzo dobra linia mel;odyczna szkoda tylko że nie jest to czysrty eurodance bo pewnie bym cały czas tego słuchał.Brakuje własnie mi tam tego danceowego bitu.Reszta taka sobie ''We are tah we are'' nie za bardzo mi podchodzi do gustu chyba własnie za ten dziecięcy chórek i trochę słaby bit mający słaby bass.

maku (Gość)

Niedziela, 22 Kwiecień 2007 11:32:23

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

no jeszcze ''last vampires'' są fajne ale podobnie u mnie z opisem tej piosenki jak w przypadku ''becouse of you'' za słaby bit i bassu nie czuć

bini (Gość)

Niedziela, 22 Kwiecień 2007 14:04:30

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Ogolnie jestem pod wrazenien dema sa rewelacyjne ale najbardziej podobaja We Are What We Are , Rock The night

PawelU1981 (Gość)

Niedziela, 22 Kwiecień 2007 14:31:33

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Trzeba przyznac ze last vampire jest sredni reszta to dla mnie rewelka. jestem w szoku bo bobo mnie pozytywnie zaskoczyl

mlodsy (Gość)

Niedziela, 22 Kwiecień 2007 17:45:51

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Because of you - rytmiczny utwór. Na czasie. Być może kandydat na jeden z singli z albumu Vampires.<br>Rock the night - chyba właśnie ta piosenka będzie otwierała show. Świetna, od razu wpada w ucho.<br>We gotta hold on - poza "Do you remember" nie przepadam za bobkowymi balladami, choć ta nowość ma szansę stać się jedną z moich ulubionych "wolnych" piosenek. <br>We are what we are - refren od razu skojarzył mi się ze starutkim "Dune" - olbrzymi plus. Zwrotki są mniej ciekawe. Mam nadzieję, że ukaże się na osobnym singlu. Pewniak na koncercie.<br>Dangerous - w przeciwieństwie do Louena myślę, że ten utwór będzie gdzieś w środku show łączył części koncertu. Kolejne chórki, kolejny plus. <br>The Last Vampire - ostatni tym razem nie będą pierwszymi, choć utwór miły dla ucha.<br><br>Całość wypada dobrze. Widać ogromną różnicę w stosunku do poprzedniego krążka. Po usłyszeniu demówek "POD" miałem mocno mieszane odczucia, w przypadku "V" są one zdecydowanie pozytywne. Pozostaje czekać na pełne wersje i resztę utworków.

jakubcjusz (Gość)

Niedziela, 22 Kwiecień 2007 20:10:23

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Teraz ja! blunk<br><br>Because Of You: Pierwsze demo i pierwsze pozytywne wrażenia. Bardzo miła dla ucha melodia, fantastyczne chórki, świetny refren. <br><br>Rock The Night: Jak na razie to mój faworyt. Zwrotki budują klimat, by w refrenie dać rokowego czadu! Zgadzam się z młodszym, że to pewnie piosenka na otwarcie koncertu.<br><br>We Gotta Hold On: Ballada, ale bardzo piękna. Jak dla mnie godny następca Come Take My Hand. Muzyka powoli robi się coraz mocniejsza w refrenie, co jeszcze potęguje efekt.<br><br>We Are What We Are: Ten głos dzieci bardzo mnie zaskoczył. Ale, co dziwne, doskonale wpasuje się w resztę utworu. Zwrotki nie rewelacyjna, ale co najmniej fajne. I szkoda, że dzieci śpiewają trochę niewyraźnie.<br><br>Dangerous: Być może pierwszy utworek z płyty. Refren kojarzy mi się z I Love Rocke & Roll. Na pewno zrobi furorę na koncercie z powodu bardzo wyraźnego rytmu. Gitary również bardzo fajne. I ten kobiecy głos pod koniec.<br><br>The Last Vampire: Bardzo mocny, symfoniczny wstęp, który (niestety) szybko zmienia się w bardzo prosty, aczkolwiek bardzo przyjemny w słuchaniu utwór. Zgadzam się z większością, że jest to najsłabszy utwór spośród dem.<br><br>Podsumowując: Świetne demka. Widać, że Bobo poprawił jeden bardzo duży błąd z POD: Tam mieliśmy tylko dwie piosenki o piratach, tu piosenek o wampirach będzie znacznie więcej. Znów mamy do czynienia z mieszanką stylów co również należy zaliczyć na plus. Krótko mówiąc: Szykuje się REWELACYJNY album!<br><br>PS. Do kogo należy kobiecy wokal w tych piosenkach? Bo raczej nie do Nancy lub Claire.

Ferbi (Gość)

Niedziela, 22 Kwiecień 2007 21:23:03

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Świetne i bardzo rytmiczne ... Moim faworytem jest We Are What We Are i Rock The Night. Tylko mam pytanie czy na koncertach bedą grane utwory z 2 nowych albumów ? a na kiedy jest przewidziany krązek part 2 ?

Louen (Gość)

Niedziela, 22 Kwiecień 2007 21:55:01

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Będą przede wszystkim grane najnowsze utwory. A część druga Vampires ma nosić tytuł Vampires Alive (tak jak trasa) i być wydany w maju 2008.

Bartek (Gość)

Poniedziałek, 23 Kwiecień 2007 00:07:44

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

No więc tak:<br>Because Of You - zdecydowanie mój faworyt! Może tylko nieco za dużo orkiestrowego brzmienia. Największy jej atut to dobrze słyszalna elektronika w refrenie, ale przydał by się jeszcze tylko nieco mocniejszy podkład. <br>Rock The Night - nigdy nie lubiłem DJ, który gra rocka. Tego kawałku nie będę słuchał specjalne często. Nie jest zły, ale jest zdecydowanie nie w moim stylu.<br>We Gotta Hold On You - nie lubię ballad i to nie tylko DJ. Ta tez niczym szczególnym się nie wyróżnia. Nic specjalnego, ale miewał zdecydowanie gorsze.<br>We Are What We Are - zdecydowane w moim stylu, tylko po cholerę te dzieciaki? Orkiestra też jest tu zbędna, zamiast tego by się przydał rap i mocny beat.<br>Dangerous - nic specjalnego, zdecydowanie nie w moim stylu.<br>The Last Vampire - świetny kawałek, słychać nieco stare brzmienia, choć orkiestra nieco psuje efekt. Oby jednak więcej kawałków w takim stylu <br>Generalnie dema ok, tylko dlaczego w każdym z nich jest orkiestra? Przesada. Brakuje też dance z rapem i ostrzejszym podkładem. Na album czekam jednak z niecierpliwościąblunk

oddjob (Gość)

Poniedziałek, 23 Kwiecień 2007 11:47:36

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Kolejne demo i kolejne opinie. Postaram się by moja była całkiem obiektywna, mimo wielkiej sympatii do bobka.<br><br>Kiedy w 1993 zakupiłem pierwszy album, zwróciłem uwagę na pewne powtarzające się elementy w utworach (większość podchodziła pod SDWM) podobnie było na innych albumach np na WiM charakterystyczny popowy beat w kilku piosenkach. Mamy rok 2007 i Vampiry i pewne schematy zostały. Jakie? Kilka osób już o tym wspomniało. Po pierwsze słuchając utworów mamy wrażenie że to... muzyka filmowa lub ścieżka z jakiegoś musicalu. Mnogość intrumentów dętych zdecydowanie o tym przekonuje.<br><br>Album pokazuje jeszcze bardziej iż muzyka robiona jest jako... dobry podkład pod show i Rene podąża w kierunku showmana... Dlatego nie zgodzę się z Kubą do końca - fajnie że jest więcej utworów o wampirach, proporcje na POD były akuratne. Z drugiej strony mnogość Vampirów wynikała z jeszcze innego powodu - 6 utworów o tej samej tematyce i podobnym stylu było pzygotowywanych na Eurowizję - padło na VAA:-p<br><br>Teraz o utworach. Miały być "mocne, taneczne bity" i jak nie było tak nie ma. Mamy co najwyżej utowory symfoniczne z podkladami a'la Freedom 2002 oraz w stylu Axela Breitunga. Całość robi jakościowo wrażenie wyższej poprzeczki!<br><br>1. We are what we are - mój zdecydowany faworyt. Żaden utwór z tej 6 nie wywołuje u mnie takich emocji. Generalnie przypomina SoL - sporobujcie zaspiewac to się zdziwicie. Głosy dzieci to coś nowatorskiego i wspaniałego, nawiązuje do lat 80's. Dla mnie super!<br><br>2. Because of you - piosenka refrenowo nawiązuje do eurodancowych hitów, choć brzmienie ma niczym muzyka do Piratów z karaibów (Vampirów). Dla mnie zaraz po We are what we are.<br><br>3. We gotta hold on mógłby być nawet singlem, to melodyjna ballada na najwyższym poziomie jakiego nie zaznaliśmy na żadnym albumie.<br><br>4. The last vampire, kolejny utwór przypominający produkcje Breitunga - np Magic affair World of freedom i inne okraszony "Vampires musical style"<br><br>5,6. Dangerous, Rock the night - brzmieniowo fantastyczne, nowatorskie, nawiązujące do MJ oraz Queen, rzeczywiscie moga rozpoczynać koncert, jednak oprócz Change the world czy Here comes tommorow wole tanecznego i łagodniejszego bobka, ktorego znam od lat.<br>

bini (Gość)

Poniedziałek, 23 Kwiecień 2007 23:19:25

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Wszyscy takie dlugie wypowiedzi tylka ja taka krotka napisalam ale wy to ladniej napiszecie odemnie az sie milo czyta

LYJO (Gość)

Wtorek, 24 Kwiecień 2007 13:36:16

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Ponawiam pytanko jakubcjusza co do damskiego głosu Może Louen Ty wiesz ?<br><br>Co do samych demek to... muszę się bardziej wsłuchać

LYJO (Gość)

Wtorek, 24 Kwiecień 2007 13:40:04

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

no to bini coś dla Ciebie <br><br>http://teledyski.onet.pl/10172,2066487,teledyski.html

oddjob (Gość)

Wtorek, 24 Kwiecień 2007 17:57:14

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

I jak się podobają dema po dłuższym odsłuchaniu? U mnie zmienił się nr 1 - jest nim zdecydowanie faworyt większość BECAUSE OF YOU!<br>Utwór na czasie, choć troche przypomina Safri Duo czy ściezke dźwiękową z jednej z popularnych gier video nawiązuje "refrenowo" do utworów z TIAP np. There is a Paradise czy What about my broken heart. Myślę że te podobieństwa zadowalają najstarszych fanówblunk

Louen (Gość)

Wtorek, 24 Kwiecień 2007 19:50:37

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Ale masz na myśli refren, tak?

jakubcjusz (Gość)

Wtorek, 24 Kwiecień 2007 21:01:35

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

I jak się podobają dema po dłuższym odsłuchaniu?
<br><br>U mnie na pierwszym miejscu wciąż Rock The Night. Zgadzam się też z Tobą, że symfoniczne wstawki tworzą bardzo musicalowy klimat. Ale to dobrze, gdyż album będzie jeszcze bardziej zróżnicowany.<br><br>Ale co byśmy nie mówili, najważniejsza jest jedna rzecz: Czy piosenki się podobają. A ja mogę o tych demach powiedzieć jedno: Tak! Bardzo mi się podobają!

bini (Gość)

Wtorek, 24 Kwiecień 2007 21:19:43

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

no to bini coś dla Ciebie http://teledyski.onet.pl/10172,2066487,teledyski .html
Dziekuje przed tym liceum ktorym stachursky siedzi ja chodze teraz na grafike komputerowa <br>

bini (Gość)

Wtorek, 24 Kwiecień 2007 21:21:30

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

Fajnie sobie poogladac przez internet swoje miasto

Louen (Gość)

Wtorek, 24 Kwiecień 2007 21:35:23

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

A mi jest wciąż bardzo trudno wybrać ulubiony utwór. Cały czas nie moge sie w pełni przekonać do The Last Vampire. Te dema są naprawdę na b.wysokim poziomie. Po raz pierwszy też nie umiem ocenić, czy bardziej podobają mi się pop-rockowe utwory (tak jak z reguły) czy pop-dance-symfoniczne happy

maku (Gość)

Wtorek, 24 Kwiecień 2007 22:26:49

Re: 6 NOWYCH UTWORóW

moim zdaniem za dużo orkiestry w ''becouse of you'' czy ''the last vampire'' .Naprawde brakuje tam mocnego danceowego bitu .Jeśli by takowy był utwór byłby znakomity.Jeszcze dodać rap Renego i byłby miód-malina