Circus

Autor Wiadomość

jakubcjusz

Niedziela, 17 Listopad 2013 19:10:22

Circus

No cóż, nie jest już chyba dla nikogo tajemnicą, że można posłuchać dem wszystkich utworów z najnowszego albumu:

http://www.musicload.ch/dj-bobo/circus/musik/album/20048000_2

Jakie są Wasze wrażenia?

LYJO

LYJO

Poniedziałek, 18 Listopad 2013 08:44:38

Re: Circus

Hmmm, ja jakoś zawsze sceptycznie podchodzę do wersji DEMO, które wg mnie zawsze są robione "na pół gwizdka", ale to z oczywistych powodów.
2, 9 i 12- te utwory spodobały mi się, a 2 w stylu RELOADED zrobiona.
3- może ma szanse na coś więcej w wakacje blunk
I znowu Volare... ble happy
Hehe, tyle o DEMO, oby płyta była już lepsza blunk

Paula20

Poznań 2014

Poniedziałek, 18 Listopad 2013 16:14:57

Re: Circus

mi się podoba 1, 2, 3,5,6,7,8,9,
1. jak jedynka na razie szału nie ma, ale to tylko na razie Demo
2.o dwójce nic na razie nie powiem
3 tak jak wyżej kolego powiedział, na wakacje !!
4. Wo gule mi się nie podoba.
5. Taka spokojna, zobaczymy całą
6.ŁADNE
7.nawet
8 i 9 Lubię jak bobo tak rapuje czy coś
10. Nie mam zdania
11. Volare tu jest wo gule nie potrzebne, bo ile można
12 Nie mam zdania

Paula(:

paula

jakubcjusz

Poniedziałek, 18 Listopad 2013 17:12:56

Re: Circus

Moje przemyślenia happy

1. Are You Ready To Party - mój numer 1 na tej płytce. Fajna gitarka, niezły refren, świetny rap.
2. Good Life - bardzo dobry kawałek, świetny rap, ciekawy refren. Choć osobiście wolę początkowy, wolny fragment refrenu.
3. Fiesta Loca - widać, że Bobo chce też uszczknąć z popularnej obecnie Zumby. Bardzo fajny, wakacyjny kawałek, jak długo się nie słucha tekstu (tiki taka, tiki taka big-smile)
4. Welcome To My Crazy Circus - mam mieszane uczucia, fajny wokal kobiecy, irytuje mnie natomiast Rene próbujący śpiewać do cyrkowej melodii.
5. For Once In My Life - raczej nie robi na mnie wrażenia. Ot takie sobie.
6. Try Try Try - Bardzo fajny kawałek, marszowy podkład, ciekawy tekst. Zdecydowanie jeden z lepszych kawałków płyty.
7. Summertime (podejście drugie :P) - po dwóch latach w szafie kawałek zdecydowanie zyskał. Szkoda tylko, że nie zmienił się irytujący tekst.
8. The Soundtrack Of Our Lives - Bardzo fajny i oryginalny rap. Refren już nie tak dobry, ale i tak się fajnie słucha.
9. Fly With Me - jak dla mnie przeciętne.
10. Born To Love You - o wiele lepsze niż For Once In My Life.
11. Volare - wrzucone chyba tylko po to, żeby wydłużyc album :P
12. Love Is Killing Me - z całego utworu podoba mi się tylko ten eurodanceowy początek. Reszta mocno przeciętna.

Ale to oczywiście tylko moje wrażenia happy

PS. Myślę, że to są jednak fragmenty ostatecznych wersji, skoro wrzucił je sklep, a nie Bobo.

louen

louen

Wtorek, 19 Listopad 2013 21:12:58

Re: Circus

Fragmenty na musicload.ch nie są wersjami demo, a urywkami z gotowego albumu.

Bardzo ogólnie: płyta zapowiada się naprawdę dobrze; kompozycje są różnorodne i zachęcają do wielokrotnego słuchania. Poważnym mankamentem są natomiast teksty: powtarzalne, banalne, chwilami wręcz żenujące.

Are You Ready To Party - mój zdecydowany faworyt, udany pod każdym względem. To krok w stronę dynamicznego albumu w stylu rock-dance, którego bardzo chciałbym się doczekać.

Good Life - bardzo dobry rap i linia melodyczna; przyjemne przejścia od energetycznych zwrotek do łagodnego refrenu... tylko ten tekst :/ ....

Fiesta Loca - mojemu pokoleniu może kojarzyć się z lambadą... nieco naiwna, ale urzekająco pogodna piosenka... mocny kandydat na przebój lata 2014.

Welcome To My Crazy Circus - a mnie się podoba bez zastrzeżeń... jest w niej mnósto Renego Baumanna: sympatycznego, zabawnego i z właściwym dystansem do siebie... traktuję ten utwór jako ciekawy eksperyment, który dobrze się sprawdzi jako tło muzyczne do otwarcia nowego spektaklu Circus.

For Once In My Life - ballady muszą być naprawdę dobrze skomponowane, żeby nie stały się zapchajdziurami. O ile "Love Is The Price (1995), "Your Heart Is My Home (2003)" czy "We Gotta Hold On" (2008) będą pamiętane, o tyle o "Say It Again (2001)" czy "Wonderful Day" (2002) prawie się nie wspomina... o tej też raczej nie będzie...

Try Try Try - utwór nierówny i trudny do oceny w urywku... zwrotki to po prostu dobry, przyjemny pop; refren jest natomiast pretensjonalny i nieprzystający do reszty...

Summertime - wyraźnie inny, niż wersja demo z 2011 roku. Dobry utwór dance'owy z wyczuwalnymi francuskimi trendami.

The Soundtrack Of Our Lifes - dosyć oryginalny dance'owy utwór; ciekawie zaaranżowane zwrotki i chwytliwy refren. Francuskie wpływy również wyczuwalne.

Fly With Me - chyba najlepszy wokal żeński oraz chórki; dobra linia melodyczna i wyraźnie dopracowana aranżacja. Nie przekonują mnie natomiast zwrotki..

Born To Love You - wychodzi na wierzch duża sympatia DJa BoBo dla Lady Gagi. Niby wszystko w porządku: ballada melodyjna, dobre głosy, ale piosenka niczego w środku nie porusza...

Volare - nigdy nie lubiłem tego utworu, choć należy przyznać, że wersja DJa BoBo jest bardzo dobrze zaaranżowana i modulowana, a jego wokal brzmi wyjątkowo dobrze.

Love Is Killing Me - instrumentalnie: dobry, klasyczny eurodance w nowoczesnej aranżacji; zwrotki rozczarowują (brak tempa i energii), a wokal landrynkowo-krzykliwy. Szkoda.

Podsumowując: płyta będzie dobra, mimo pewnych niedociągnięć. Poza tym po skrajnie dance'owym Dancing Las Vegas cieszy mnie powrót do "stylu mieszanego" happyLouen (admin)

Bartek

Środa, 20 Listopad 2013 02:02:45

Re: Circus

Niestety podany link już nie działa - brak płyty Circus, są tylko starsze. Ja już się cieszę na ten ostatki kawałek, skoro choćby minimalnie brzmi jak euro, a także na wszystko w stylu danceblunk Świetnie brzmiał ten utwór w podkładzie jednej z reklam trasy Circus Dancing Las Vegas to faktycznie był album mocno w stylu dance i na takie kawałki czekam, ale i inne z chęcią posłucham. Volare zdecydowanie bez sensu, lepszy byłby jakiś stary, niepublikowany utwór. Okładka podobnie jak Vampires nie powala, za bardzo kolorowablunk

mlodsy

Czwartek, 21 Listopad 2013 19:21:31

Re: Circus

1. Are you ready to party - przyjemny i wpadający utwór ze szczególnym naciskiem na refren. Jak na razie najciekawszy z zaprezentowanych fragmentów.
2. Good life - kłuje w ucho "good good ..." powtórzone kilka razy. Mimo że jest to dość "dynamiczny utwór", nie wybrałbym go do prowadzenia samochodu - mechaniczna kołysanka.
3. Fiesta Lova, Try try try, Volare, Born to love you - nie, nie mój klimat.
4. Welcome to my crazy circus - przydługa wstawka między utworami na ulbumie. Faktycznie, jak pisze Louen, mogłaby nadawać się na otwarcie show. Sądzę jednak, że będzie jako druga, trzecia w czasie koncertu.
5. For once in my life - nie jestem fanem bobkowych ballad, nie licząc kilku wyjątków, które raczej potwierdzają regułę. Ta jest gdzieś w środku stawki "spowalniaczy".
7. Summertime - podoba mi się przez sentyment do męskich duetów Bobka. Wpada w ucho.
8. The soundtrack of our lives - znów "+" dla refrenu. Dwie zwrotki kojarzą mi się nieco z "Hypnotic". Jest dobrze.
9. Fly with me - nareszcie nieco chórków. Muzyka również mi się podoba, jest zróżnicowana.
10. Love is killing me - mam wrażenie, że skończyły się pomysły na muzykę, dlatego w części brzmi dla mnie jak "Freedom" z "Reloaded".

Z najnowszym albumem u mnie będzie chyba podobnie jak z poprzednim. Wersje studyjne tylko wtedy, gdy w czasie długiej podróży samochodem skończą się wszystkie koncerty i wcześniejsze albumy blunk

http://mlodsy.com

LYJO

LYJO

Piątek, 22 Listopad 2013 17:26:32

Re: Circus

powiedzmy sobie szczerze. Hitu tu nie znajdziemy. I tak to trwa już od lat. Tylko niestety dla koneserów Bobka.